ubrazeg
Srebrna Szkoła 2023
ubrazeg
XXVI Ogólnopolski Turniej Wiedzy Samochodowej 2020

Kolejny sukces samochodziarzy, tym razem w XXVI Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Samochodowej. Kamil Lepich, Grzegorz Niziurski oraz Aleksander Osubniak przyszli technicy, uczniowie klasy 3Ts odpowiednio uplasowali się na pierwszym, czwartym oraz piątym miejscu w kategorii silniki spalinowe. Z kolei przyszły mechanik, Kamil Ochojski z 1Bks zajął czwarte miejsce w tej samej kategorii.

27 marca 2020r. odbył się finał XXVI Ogólnopolski Turniej Wiedzy Samochodowej, do którego została zgłoszona drużyna w składzie: Kamil Lepich 3Ts, Grzegorz Nizurski 3Ts, Aleksander Osubniak 3Ts, Michał Dudek 2Ts, Jakub Bonczar 2Ts, Jakub Paryż 2Ts, Tomasz Pompowski 1sG, Kuba Kowalczyk 1sG oraz Grzegorz Gryt 1sG i Kamil Ochojskiz 1Bks. Tegoroczny turniej podzielony został na 6 rund o wybranej przez organizatorów tematyce.  Każda runda składała się z 4 do 6 pytań oraz trwała około 8 minut. Zwycięzcą szóstej rundy w kategorii silniki spalinowe został Kamil Lepich z klasy 3Ts, ponadto z tej samej klasy miejsce czwarte oraz piąte zdobyli odpowiednio Grzegorz Niziurski oraz Aleksander Osubniak, zaś Kamil Ochojski reprezentujący mechaników, zdobył czwarte miejsce. Jest to duży sukces chłopaków, gdyż w finale XXVI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Samochodowej brało udział aż 468 uczestników.

Organizatorzy turnieju opublikowali ranking szkół, w którym nasza szkoła została sklasyfikowana na 10 miejscu. W tym roku również po raz pierwszy przedstawiono ranking nauczycieli, gdzie 4 miejsce zajął jeden z opiekunów - p. Dariusz Kwiatkowski.

Rolę opiekunów całej drużyny naszej szkoły pełnili nauczyciele: Daria Holona, Antoni Kohut,  Dariusz Kwiatkowski oraz Wojciech Prostacki.

Gratulujemy sukcesu uczniom oraz nauczycielom katedry mechaniczno–samochodowej.

Wyniki finału XXVI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Samochodowej oraz informacje znajdują się na stronie http://www.otws.pl/a,70965,oficjalne-wyniki-otws-2020-lista.html

Przypomnijmy, nauczyciele branży motoryzacyjnej ZST co roku organizują szkolne etapy olimpiad, turniejów, konkursów, aby wyłonić najlepszych uczniów w zawodach technik pojazdów samochodowych oraz elektromechanik pojazdów samochodowych, którzy biorą udział w kolejnych etapach m.in. Olimpiady Techniki Samochodowej w Warszawie, Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Samochodowej w Poznaniu, Międzywojewódzkiego Turnieju Mechaników Samochodowych w Radomiu, Mistrzostw Mechaników w Poznaniu.