ubrazeg

Wybierz panel

Technikum akademickie
Szkoła posiada status Technikum akademickiego trzech uczelni:

ubrazeg
ubrazeg
ubrazeg
Srebrna Szkoła 2023
ubrazeg
Tradycje

Szkoła młodzieżowa

Dzień Szkoły
4 grudnia 1998 roku po raz pierwszy obchodzono Dzień Szkoły. Zastąpił on świętowany przez dziesięciolecia Dzień Górnika. Był to dzień wolny od zajęć szkolnych. Odbył się konkurs mickiewiczowski "Pan Tadeusz pod lupą" oraz konkurs wiedzy o szkole i regionie "Nasza Mała Ojczyzna".
 
Dzień Europy
8 maja 1998 roku po raz pierwszy był obchodzony w szkole Dzień Europy. Z tej okazji zorganizowany został konkurs "Polska - Unia Europejska - Europa", który był jednym z elementów prowadzonej od kilku lat przez mgr. W. Wollnego edukacji proeuropejskiej. Dzień ten jest dniem wolnym od nauki. Szkola przystrojona jest plakatami i flagami Unii Europejskiej.Gośćmi pierwszej i drugiej edycji konkursu byli przedstawiciele władz miasta oraz władz oświatowych, pojawili się również przedstawiciele prasy i telewizji.

Otrzęsiny
Na początku każdego roku szkolnego organizowane są tzw. "otrzęsiny". Biorą w nich udział uczniowie wszystkich pierwszych klas. W pierwszej częsci odbywają się konkursy oraz gry i zabawy zręcznościowe. W drugiej następuje pasowanie na ucznia ZST z udziałem dyrekcji i samorządu szkolnego.

Jasełka
W ostatni dzień zajęć przed przerwą świąteczną w szkole obchodzone są uroczyście Jasełka. Zamiast tradycyjnych dzwonków słychać kolędy. Po spotkaniu z wychowawcami i złożeniu sobie życzeń wszyscy udają się do Bazyliki św. Antoniego by uczestniczyć w przedstawieniu.

Wróć do strony głównej

PARTNERZY