Stowarzyszenie Wychowanków i Przyjaciół Technikum Górniczego i ZST w Rybniku
Witaj na stronie Stowarzyszenia Wychowanków i Przyjaciół Technikum Górniczego i ZST w Rybniku.


Kwartalnik nr 3

1 września 2009r. zgodnie z planem odbył się kolejny Kwartalnik. Niestety, na skutek nieprzewidzianych wydarzeń losowych nie mogli wziąć w nim udziału : pilot Jerzy Makula i prof. Wacław Trutwin. Jednak dzięki talentowi organizacyjnemu Prezesa udało się skorygować program spotkania i zebrani mogli wysłuchać wspomnień innych wybitnych absolwentów. A byli nimi: prof. dr hab. Jan Białek (rocznik 1966), dr inż. Henryk Kaletka (rocznik 1961),Dr Józef Gembalczyk (absolwent Pomaturalnej Szkoły G górniczej ,rocznik 1969) oraz Józef Kowal (absolwent Gimnazjum Górniczego, rocznik 1952).
W interesujących opowiadaniach o drodze życiowej i karierze zawodowej prelegentów powracał motyw tęsknoty za pedagogami, którzy potrafili wychować „porządnych ludzi”. Henryk Kaletka zwrócił uwagę na fakt, że Technikum Górnicze wykształciło wielu humanistów. On sam po zakończeniu pracy w KWK „Rymer” działa obecnie na Uniwersytecie Trzeciego Wieku i jest autorem tomiku wierszy. Zebrani mieli okazję wysłuchać kilku z nich.
Prof. Jan Białek opowiadał o swych pracach badawczych z zakresu górnictwa prowadzonych na Politechnice Śląskiej.
Pozostali prelegenci mówili o swej pracy zawodowej. Dr inż. J. Gembalczyk – o uruchamianiu w latach 1983-84 KWK „ Krupiński”, Natomiast J. Kowal - o KWK „ Dębieńsko”.
Potem był czas na naukę hymnu Stowarzyszenia. Z prawdziwą pasją realizował to zadanie autor tekstu, Bogusław Grzywa.
Część nieoficjalną , jak zawsze, wypełniły rozmowy i wspominki.

Kluczem do ludzkich serc nie jest nigdy nasza mądrość, lecz miłość. Bezzel PermanJeżeli chcesz być powiadamiany o nowościach na stronie - zapisz się.
Obecnie posiadamy 95 zarejestrowanych uśytkowników/p>

Jak oceniasz naszą witrynę?
Bardzo dobra
Dobra
Nienajlepsza
Zła


[ Wyniki ]