Stowarzyszenie Wychowanków i Przyjaciół Technikum Górniczego i ZST w Rybniku
Witaj na stronie Stowarzyszenia Wychowanków i Przyjaciół Technikum Górniczego i ZST w Rybniku.


Kwartalnik nr 4

1 grudnia 2009 roku odbył się kolejny Kwartalnik Stowarzyszenia, który miał szczególny, barbórkowo-świąteczny charakter.
Wskutek spowodowanej chorobą nieobecności Prezesa Leona Adamczyka przewodnictwo imprezy przejęła Dyrektor Grażyna Kohut. Część artystyczną spotkania poprowadzoną przez absolwenta Dariusza Sobocińskiego przygotowała młodzież ZST i szkoły dla dorosłych, którzy zaprezentowali przedstawienie pt. „Jeden dzień z życia górnika”. Następnie odbył się Konkurs Gwarowy, w którym rywalizowali uczniowie ZST i członkowie Stowarzyszenia.
Szczególny prezent z okazji Barbórki szkoła otrzymała z rąk ks. Prałata Oskara Kuśki, proboszcza parafii w Strumieniu będącej od niedawna Sanktuarium św. Barbary. Ofiarowana przez niego figura patronki górników trafi na specjalne miejsce do szkolnej sztolni .
Ks. Prałat poprowadził również spotkania opłatkowe, podczas którego młodzież śpiewała kolędy, a zebrani składali sobie życzenia, łamiąc się opłatkiem.
W drugiej części spotkania wystąpił od dawna oczekiwany prof. Wacław Trutwin, absolwent rocznika 1952. Podzielił się z zebranymi szkolnymi wspomnieniami oraz przedstawił kolejne etapy swej kariery naukowej.
Nieoficjalna część kwartalnika to jak zawsze rozmowy i serdeczności w granie starych znajomych a także integracja różnych pokoleń.
Zdaniem uczestników spotkania, miało ono wyjątkową atmosferę, podobał się program artystyczny oraz oprawa spotkania. Wśród grona zaproszonych gości znalazły się m. in. wiceprezydent Rybnika Joanna Kryszczyszyn i naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Katarzyna Fojcik.

Szkoda, ze zabrakło Prezesa, któremu życzono szybkiego powrotu do zdrowia.


W uśmiechu jest klucz, którym jesteśmy w stanie rozszyfrować całego człowieka. Carlyle ThomasJeżeli chcesz być powiadamiany o nowościach na stronie - zapisz się.
Obecnie posiadamy 92 zarejestrowanych uśytkowników/p>

Jak oceniasz naszą witrynę?
Bardzo dobra
Dobra
Nienajlepsza
Zła


[ Wyniki ]