Stowarzyszenie Wychowanków i Przyjaciół Technikum Górniczego i ZST w Rybniku
Witaj na stronie Stowarzyszenia Wychowanków i Przyjaciół Technikum Górniczego i ZST w Rybniku.


Kwartalnik nr 5

Podczas „Kwartalnika”, który odbył się 2 marca 2010 r. wystąpili kolejni absolwenci Technikum Górniczego i ZST. Absolwent z roku 1982, wychowanek profesorów : Michała Cieślara i Jana Niedzieli, pastor Waldemar Szjnthauer jest od dwunastu lat proboszczem Kościoła Ewangelickiego w Wiśle. Opowieść o swej drodze życiowej rozpoczął od szkolnych wspomnień , po czym przedstawił etapy swej drogi kapłańskiej, która zawiodła go z Rybnika poprzez Opolszczyznę do Wisły. Chętnie i bardzo ciekawie odpowiadał na pytania o historię, młodzież, Małysza i samą Wisłę.
Grono duchownych reprezentowali także : salwatorianin ks. Grzegorz Jabłonka (rocznik 1992) oraz ks. dr Leszek Szewczyk (rocznik 1995). Bardzo wzruszające było wystąpienie ks. Grzegorza, który sugestywnie opowiadał o swej posłudze w Hospicjum św. Kamila w Bielsku-Białej. Natomiast „przypadek” ks. L. Szewczyka potwierdził, że Technikum Górnicze było nie tylko kuźnią górników, ale i humanistów. Jako absolwent podziemnej eksploatacji złóż ukończył bowiem studia z zakresu homiletyki, a dziś kieruje studiami doktoranckimi na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz uczy kaznodziejstwa.
Górników reprezentował tym razem pochodzący z Ziemi Raciborskiej Norbert Gzuk (rocznik 1978), obecnie zastępca dyrektora Urzędu Górniczego w Rybniku. Pracownikiem tegoż Urzędu jest również Stanisław Dzierżęga, właściciel pięciotysięcznej kolekcji kufli, który został kolejnym Honorowym Członkiem Stowarzyszenia i otrzymał w prezencie dwa nowe kufle.
Niestety, nieprzychylne wiatry sprawiły, że po raz kolejny nie udało się „dolecieć” na Kwartalnik pilotowi Janowi Makuli, od dawna zapowiadanemu przez Prezesa . W związku z tym w dalszej części spotkania zebrani wysłuchali sprawozdania finansowego za miniony rok oraz wystąpienia szefa Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia.


Potem, oczywiście, było „5 minut” dla Prezesa, który przedstawił bliższe i dalsze plany Stowarzyszenia. Dyrektor Grażyna Kohut podziękowała wszystkim członkom za aktywność i zachęcała do dalszego działania , zwłaszcza w kontekście zbliżającego się Jubileuszu szkoły.
A dalsza część spotkania należała już tradycyjnie do Bogusława Grzywy, który ćwiczył z zebranymi hymn Stowarzyszenia. Potem , jak zwykle, były rozmowy, wspólne fotografie itd..
Miłym gościem Kwartalnika był również poseł Henryk Siedlaczek, który od dawna jest wiernym przyjacielem naszej szkoły.


Stracony dzień - bez uśmiechu. VoltaireJeżeli chcesz być powiadamiany o nowościach na stronie - zapisz się.
Obecnie posiadamy 98 zarejestrowanych uśytkowników/p>

Jak oceniasz naszą witrynę?
Bardzo dobra
Dobra
Nienajlepsza
Zła


[ Wyniki ]