Stowarzyszenie Wychowanków i Przyjaciół Technikum Górniczego i ZST w Rybniku
Witaj na stronie Stowarzyszenia Wychowanków i Przyjaciół Technikum Górniczego i ZST w Rybniku.


Kwartalnik nr 12

Magiczny wieczór wspomnień w ZST

6 grudnia w Zespole Szkół Technicznych w Rybniku odbyło się kolejne (13!) spotkanie Stowarzyszenia Wychowanków i Przyjaciół Technikum Górniczego i ZST. Spotkanie (zwane „Kwartalnikiem”, gdyż odbywa się raz na kwartał) poprowadzili absolwenci TG: mgr inż. Leon Adamczyk – prezes Stowarzyszenia i mgr inż. Grażyna Kohut – wiceprezes, a jednocześnie dyrektor ZST. Zaszczycili je swoją obecnością : Adam Fudali – Prezydent Rybnika i Joanna Kryszczyszyn –zastępca prezydenta, absolwentka TG.

Tym razem spotkanie miało wyjątkowy charakter. Przybrało formę wieczoru poezji i wspomnień o zmarłych nauczycielach TG i ZST. Tę sentymentalną podróż w czasie zapewnili swoim starszym kolegom – absolwentom uczniowie ZST, którzy przedstawili program poetycko-muzyczny wyreżyserowany przez mgr Ewę Tyc – nauczycielkę języka polskiego. Pięknu słowa i muzyki towarzyszyło piękno z serc płynących, wzruszających wspomnień absolwentów i nauczycieli (emerytowanych i obecnych) o swoich nieżyjących nauczycielach bądź kolegach z pracy.
W ramach spotkania odbyło się również uroczyste otwarcie wystawy prezentującej publikacje książkowe absolwentów i nauczycieli ZST. Otwarcia dokonał Prezydent Adam Fudali.
W nawiązaniu do niedawno minionego górniczego święta, Barbórki, zebrani goście mieli okazję posłuchać występu szkolnych gawędziarzy, przygotowywanych przez mgr Krystynę Pierchałę, zdobywców wyróżnienia na tegorocznym Konkursie Gawędziarzy w Rybniku.

Kolejnym etapem spotkania była wizyta św. Mikołaja, który – jak przystało na tego świętego – rozdawał upominki wszystkim zebranym. Nie zabrakło również wspólnego kolędowania i życzeń podczas łamania się opłatkiem. W ten świąteczny, uroczysty nastrój wprowadził wszystkich zebranych obecny na spotkaniu ksiądz Grzegorz Jabłonka – absolwent ZST.

Spotkanie trwało do późnych godzin wieczornych, trudno było się rozstać, co świadczy o tym, że warto się spotykać i warto wspominać – żywych i zmarłych, bo:

„Choć ich życia płomień zgasł,
To myśli o nich są przecież w nas.”

Dziecko staje się młodzieńcem, gdy przestaje pytać skąd się wzięło i przestaje mówić dokąd idzie.Jeżeli chcesz być powiadamiany o nowościach na stronie - zapisz się.
Obecnie posiadamy 95 zarejestrowanych uśytkowników/p>

Jak oceniasz naszą witrynę?
Bardzo dobra
Dobra
Nienajlepsza
Zła


[ Wyniki ]