Stowarzyszenie Wychowanków i Przyjaciół Technikum Górniczego i ZST w Rybniku
Witaj na stronie Stowarzyszenia Wychowanków i Przyjaciół Technikum Górniczego i ZST w Rybniku.


kwartalnik 16

5 grudnia 2012 roku odbył się szesnasty Kwartalnik SWiP TG i ZST.
Gości specjalnymi tym razem byli: Prezes Związku Piłsudczyków w Rybniku – pułkownik Tadeusz Dłużyński, była dyrektor Muzeum Rybnickiego – Genowefa Grabowska oraz proboszcz parafii Boguszowice Osiedle – Piotr Rożyk.
Spotkanie to miało nietypowy przebieg. Rozpoczęliśmy tradycyjnie w sali 92, gdzie po krótkim wstępie prezesa Leona Adamczyka przystąpiliśmy do części sprawozdawczo-wyborczej. Sprawozdanie z działalności przedstawił przewodniczący komisji rewizyjnej Zenon Marciniak po czym przeprowadzono wybory nowego zarządu. Jednogłośnie zdecydowano, że skład zarządu pozostanie bez zmian. Po części oficjalnej wszyscy uczestnicy spotkania udali się do przyszkolnej sztolni, po której oprowadził nas prezes Leon Adamczyk. Następnie zebraliśmy się pod figurą św. Barbary, pod którą złożył kwiaty pułkownik Tadeusz Dłużyński . Po części oficjalnej przystąpiliśmy do części świątecznej, podczas której ksiądz Piotr Rożyk odczytał ewangelię, śpiewaliśmy kolędy a następnie podzieliliśmy się opłatkiem. Spotkanie zakończyliśmy zwiedzaniem sztolni.
Po raz kolejny bardzo miło spędziliśmy czas w gronie swoich znajomych z lat szkolnych.

Na świecie nie ma nic piękniejszego od pobudzania ludzi do śmiechu.Alfons AllaisJeżeli chcesz być powiadamiany o nowościach na stronie - zapisz się.
Obecnie posiadamy 95 zarejestrowanych uśytkowników/p>

Jak oceniasz naszą witrynę?
Bardzo dobra
Dobra
Nienajlepsza
Zła


[ Wyniki ]