Stowarzyszenie Wychowanków i Przyjaciół Technikum Górniczego i ZST w Rybniku
Witaj na stronie Stowarzyszenia Wychowanków i Przyjaciół Technikum Górniczego i ZST w Rybniku.


wtorek, 7 marca 2017 r.

We wtorek, 7 marca 2017 roku, po raz 33 zebraliśmy się na Kwartalniku Stowarzyszenia Wychowanków i Przyjaciół Technikum Górniczego i Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku.
Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet nasze spotkanie rozpoczęło się programem artystycznym. Był „Tygloexpress”, czyli prezentacja z życia szkoły prowadzona przez uczniów: Roberta Kurpanika z klasy drugiej oraz Marcina Kowalskiego z klasy pierwszej pod okiem nauczycielek Ewy Tyc i Sylwii Bochenek – Paździerskiej, zaprezentował się również duet gitarowy w osobie Mateusza Szewczyka i Mateusza Kowalskiego z klasy drugiej oraz Robert Kurpanik, który wystąpił solo. Nauczyciel języka angielskiego, Tadeusz Syska, rozbawił nas do łez wierszem pt. „Przemyślenia małego Tadzia na temat kobiet”. Pierwsza część programu artystycznego zakończyła się życzeniami dla wszystkich pań oraz wręczeniem im kwiatów. Druga zaś część programu, prowadzona przez Elżbietę Żelawską, Anielę Kuśka oraz Andrzeja Hyłę, dedykowana była naszemu Prezesowi Stowarzyszenia, Leonowi Adamczykowi , z okazji jego kolejnej, niedawno obchodzonej rocznicy urodzin. Po tak miłym wstępie przyszedł czas na wspomnienia szkolne i wystąpienia gości Kwartalnika. Tym razem zaprezentowali się:

 • Jan Bizoń, absolwent z roku 1986.
 • Zdzisław Kuśka, absolwent z roku 1978.
 • dr inż. Jan Kania, kierownik zespołu dydaktycznego mechaniki i podstaw konstrukcji maszyn Instytutu Mechanizacji Górnictwa Politechniki Śląskiej.
 • Jan Durszlak, właściciel kopalni srebra.
 • .
  Jak co roku, na marcowym Kwartalniku wysłuchaliśmy sprawozdania Komisji Rewizyjnej , która udzieliła zarządowi SWiP TGiZST absolutorium za rok 2016. W tym roku sprawozdanie przedstawił Łukasz Lip.
  Na zakończenie spotkania pan Stanisław Kuśka przekazał szkole gipsoryt autorstwa Grzegorza Lerki, absolwenta Technikum Górniczego w Rybniku, jednego z najbardziej popularnych polskich artystów.
  Kwartalnikowi jak zwykle towarzyszyły miłe rozmowy przy kawie i ciastku.

  Serdecznie zapraszamy na następne spotkania.

  Nie wierz uśmiechowi wroga. Przysłowie rosyjskie  Jeżeli chcesz być powiadamiany o nowościach na stronie - zapisz się.
  Obecnie posiadamy 99 zarejestrowanych uśytkowników/p>

  Jak oceniasz naszą witrynę?
  Bardzo dobra
  Dobra
  Nienajlepsza
  Zła


  [ Wyniki ]