Stowarzyszenie Wychowanków i Przyjaciół Technikum Górniczego i ZST w Rybniku
Witaj na stronie Stowarzyszenia Wychowanków i Przyjaciół Technikum Górniczego i ZST w Rybniku.


wtorek, 6 czerwca 2017 r.

We wtorek, 6 czerwca 2017 roku w Zespole Szkół Technicznych w Rybniku odbył się 34 Kwartalnik Stowarzyszenia Wychowanków i Przyjaciół Technikum Górniczego i Zespołu Szkół Technicznych. Spotkanie otworzył tradycyjnie prezes Stowarzyszenia Leon Adamczyk podając jego przebieg.
Pierwszym punktem programu 34 Kwartalnika był występ wokalistek i recytatorów koła teatralnego pod przewodnictwem nauczycielki języka polskiego Agnieszki Karlak. Rozpoczął Szymon Cichulski recytując wiersz Zbigniewa Herberta „Życiorys” , następnie Monika Syrek zaśpiewała „Balladę o próżności”, po czym Magdalena Knesz wyrecytowała fragment eseju własnego autorstwa „Innym językiem”. Występ koła teatralnego zakończyła Aleksandra Korus balladą Jonasza Kofty „Nerwica w granicach normy”. Na zakończenie części artystycznej zobaczyliśmy prezentację multimedialną Dnia Sportu, który odbył się w naszej szkole 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka. Obsługą dźwiękową części artystycznej zajął się uczeń szkoły Marcin Dzierżawa.
Jak na każdym Kwartalniku, tak i tym razem, do głosu doszli zaproszeni goście:

 • Irma Allen, doktorantka KTH Royal Institute of Technology w Sztokholmie, z wykształcenia antroplog, pisząca pracę doktorską na temat „Codzienne życie na węglu I wpływ na zdrowie”.
 • Zbigniew Trzop, absolwent z roku 1996, z synem Jakubem.
 • Wacław Zając, absolwent z roku 1952.
 • Roman Pustołka , absolwent z roku 1952.
 • Józef Kowol, absolwent z roku 1952.
 • Benedykt Dziuba, absolwent z roku 1952.
 • Czesław Jakubowski, absolwent z roku 1966.

 • Na zakończenie spotkania prezes Leon Adamczyk wstępnie poinformował nas o Turnieju Strzeleckim dla członków Stowarzyszenia , który odbędzie się 30 września 2017 r. w Jejkowicach.

  Szczęście robi dobrze ciału, ale smutek rozwija siłę umysłu. Proust Marcel  Jeżeli chcesz być powiadamiany o nowościach na stronie - zapisz się.
  Obecnie posiadamy 99 zarejestrowanych uśytkowników/p>

  Jak oceniasz naszą witrynę?
  Bardzo dobra
  Dobra
  Nienajlepsza
  Zła


  [ Wyniki ]