Stowarzyszenie Wychowanków i Przyjaciół Technikum Górniczego i ZST w Rybniku
Witaj na stronie Stowarzyszenia Wychowanków i Przyjaciół Technikum Górniczego i ZST w Rybniku.


Kronika Stowarzyszenia - rok 2010

12 marca w zajeździe „U Danusi” odbyła się przy wsparciu sponsorów wieczornica z okazji Dnia Kobiet. Dla ponad stu osób program artystyczny, na który złożyły się popularne arie operetkowe i przeboje musicalowe przygotowali soliści pod kierunkiem Mieczysława Błaszczyka. Zarówno Panie jak i Panowie byli bardzo zadowoleni a imprezę należy z całą pewnością zaliczyć do bardzo udanych.Podczas „Kwartalnika”, który odbył się 2 marca 2010 r. wystąpili kolejni absolwenci Technikum Górniczego i ZST. Absolwent z roku 1982, wychowanek profesorów : Michała Cieślara i Jana Niedzieli, pastor Waldemar Szjnthauer jest od dwunastu lat proboszczem Kościoła Ewangelickiego w Wiśle. Opowieść o swej drodze życiowej rozpoczął od szkolnych wspomnień , po czym przedstawił etapy swej drogi kapłańskiej, która zawiodła go z Rybnika poprzez Opolszczyznę do Wisły. Chętnie i bardzo ciekawie odpowiadał na pytania o historię, młodzież, Małysza i samą Wisłę.
Grono duchownych reprezentowali także : salwatorianin ks. Grzegorz Jabłonka (rocznik 1992) oraz ks. dr Leszek Szewczyk (rocznik 1995). Bardzo wzruszające było wystąpienie ks. Grzegorza, który sugestywnie opowiadał o swej posłudze w Hospicjum św. Kamila w Bielsku-Białej. Natomiast „przypadek” ks. L. Szewczyka potwierdził, że Technikum Górnicze było nie tylko kuźnią górników, ale i humanistów. Jako absolwent podziemnej eksploatacji złóż ukończył bowiem studia z zakresu homiletyki, a dziś kieruje studiami doktoranckimi na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz uczy kaznodziejstwa.
Górników reprezentował tym razem pochodzący z Ziemi Raciborskiej Norbert Gzuk (rocznik 1978), obecnie zastępca dyrektora Urzędu Górniczego w Rybniku. Pracownikiem tegoż Urzędu jest również Stanisław Dzierżęga, właściciel pięciotysięcznej kolekcji kufli, który został kolejnym Honorowym Członkiem Stowarzyszenia i otrzymał w prezencie dwa nowe kufle.
Niestety, nieprzychylne wiatry sprawiły, że po raz kolejny nie udało się „dolecieć” na Kwartalnik pilotowi Janowi Makuli, od dawna zapowiadanemu przez Prezesa . W związku z tym w dalszej części spotkania zebrani wysłuchali sprawozdania finansowego za miniony rok oraz wystąpienia szefa Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia.
Potem, oczywiście, było „5 minut” dla Prezesa, który przedstawił bliższe i dalsze plany Stowarzyszenia. Dyrektor Grażyna Kohut podziękowała wszystkim członkom za aktywność i zachęcała do dalszego działania , zwłaszcza w kontekście zbliżającego się Jubileuszu szkoły.
A dalsza część spotkania należała już tradycyjnie do Bogusława Grzywy, który ćwiczył z zebranymi hymn Stowarzyszenia. Potem , jak zwykle, były rozmowy, wspólne fotografie itd..
Miłym gościem Kwartalnika był również poseł Henryk Siedlaczek, który od dawna jest wiernym przyjacielem naszej szkoły.

Kronikarz Stowarzyszenia K.Pierchała

Potrzebny jest czyjś uśmiech, aby samemu też się uśmiechnąć. Pola GojawiczyńskaJeżeli chcesz być powiadamiany o nowościach na stronie - zapisz się.
Obecnie posiadamy 99 zarejestrowanych uśytkowników/p>

Jak oceniasz naszą witrynę?
Bardzo dobra
Dobra
Nienajlepsza
Zła


[ Wyniki ]